Prekvalifisering av graveentreprenør

Hvorfor bli prekvalifisert graveentreprenør og få mulighet til å avdekke høyspentkabler uten nettselskapet til stede? Dere kan gjøre jobben når det passer dere. Ingen ekstra kostnader for ekstra entreprenør ved avdekking av høyspentkabel.

12.09.2018
14:50
Veronika Wiik

Oppdatert 28.11.2024

Hvordan bli prekvalifisert

Arva lanserer nye krav for å kunne bli prekvalifisert graveentreprenør til avdekking av høyspentkabler uten nettselskapet tilstede.  

Alle som skal godkjennes må først:

  1. Laste ned app som heter Geograv fra Geomatikk, link kommer an på type telefon/nettbrett som brukes. Iphone i Appstore, Play butikk osv
  2. Kurs hos Trainor link: Bedriftsspesifikk kurs Kostnader for kurs dekkes av hvert enkelt firma. Kurset skal tas årlig av de som jobber ute til enhvertid. Nyansatte skal gjennomgå kurset før de får grave på høyspentkabler. 
  3. Inngå egen avtale med nettselskapet, kontakt operativ drift i Arva.
  4. Gjennomgang av REN 1018, 1019 og 9010. 
  5. Konsekvenser ved avvik. 
  6. Dokumentasjon

 

Prekvalifiserte entreprenører  

Graveentreprenør Telefon
ALEX HAUG 90072339
Alstad Maskin AS 75507990 / 91179313
Anlegg og Granitt Salten AS 97060362 
Anleggsgartnermester Svein E. Johnsen AS 75562480 / 98424786
Bendiksen Entreprenør AS 97539437
Berg Arntzen Entreprenør AS 48152018
Betongarbeid og Transport AS 99426390
Bodin Maskin AS 98683065
Bodø Rørteknikk AS 90117930
Byggmester Birkeli AS 99293710
Din Gartner-Kawa AS 40165964
Elmo Maskin AS 92208171
Eltel Networks AS  98702530 / 98238997
Enkon AS 91802586
FLUSH24 Bodø AS 91560220
Frost Kraftentreprenør AS 95237390 / 41676788
Gjelseth Maskin AS 91719731
Gjerøy Maskinstasjon Bent Aaker 90194786
GKS Maskin AS 48891840
Grunn og Betong Bodø AS 97003030
Herolf Hansen & Sønn AS 91563511 / 77615711
Høytrykksteknikk AS 45009900 / 91154240
Infra Anlegg AS 90060213
Infura AS 95925358
ISE Entreprenør AS 75600100 / 95402994
J. Ersvik Graving & Transport AS 41657001 / 91320480
John Kildal & Sønner AS 41501411 / 95232790
KB Graveservice AS 91807552
Kristensen Maskin AS 91547480
Linjeproff AS 40726568
Lovund Bedrifts Service AS 97540055
Madsen Roald AS 77685140 / 90643464
Mesta AS 46874995 /45610920
Moldjord bygg og anlegg AS 46874995 / 45610920
Move Maskin AS 95170743
NEXT Entreprenør AS 92055200
Nordasfalt AS 75586950 / 90941153
Nordkontakt AS 75550500 / 90783859
Områdesikring AS 90950606
Onøy Maskinstasjon AS 95440417
Pedersen & Hansen Bodø AS 75583136 / 91836669
PK Strøm AS 48245381 / 97088147
Proff Anlegg AS 94313173
Reipå Knuseri AS 41405549
Saltdal Kommune 75682000 / 90475166
Salten Entreprenør & Eiendom AS 91618940
Stokkvågen Maskin og Transport AS 91693898
Stranda Maskin AS 90784579
Tannåneset Maskin AS 91585972 / 94809665
T H Maskin AS 45874108
Tk Maskinentreprenør AS 91617145
Træna Trading AS 97113739
TUV Transport AS 95159147
Vamek AS 48130723
Veidekke Industri AS 21055050 / 45212579
Veinor AS 95028521
Wolden Maskin AS 90887144

Er du ikke godkjent for avdekking av høyspentkabel

Har du valgt å ikke bli prekvalifisert så må du søke etter sikkerhetsovervåker. Kostnadene for sikkerhetsovervåking blir fakturert bestiller fra vår elektroentreprenør eller andre kvalifiserte representanter. 

Alle som skal søker avdekking av høyspentkabel må bruke Geograv appen fra Geomatikk, å starte og stoppe jobben i gravemeldingen. 

Søk sikkerhetsovervåker i skjemaet under:

Bruksanvisning Geograv

Arbeid nær ved luftlinje